Perşembe

GENKİ

1992 yılında, Teleon kanalında yayınlanmış acıklı bir Japon çizgi filmiydi. Genki başarısız bir boksörün oğluydu babası kanlı bir dövüş sonunda ölünce, zengin dedelerinin yanına gitmek zorunda kalmıştı. Kafasına boksör olmayı koymuş sürekli çalışırdı. Gözlerini geliştirmek için elektrik direklerine tırmanıp trenlere bakardı. Yaşlı bir adamdan da ders alırdı. Acıların çocuğu küçük Genki... http://eskicizgifilmlerim.blogspot.com/

3 yorum:

Roy Fokker dedi ki...

İzlediğim en dramatik animelerden birisi... Küçük Genki'nin, babasının trajik ölümü sonucu dedesinin yanına taşınması ve dedesinin tüm engellemelerine rağmen babasının yolundan giderek iyi bir boksör olmasını anlatırdı. Gerçekten de güzel bir konusu vardı. Gerçekçi kurgusu ve dramatik yapısı ile çocukluğumun en güzel hatıralarından birisidir. İyi ki varsınız Japonlar... :)

Adsız dedi ki...

Tüm zamanların gelmiş geçmiş en güzel çizgi filmiydi. Senaryosu o kadar mükemmeldi ki ondan dizi hatta sinema bile çekilebilirdi ve yetişkinlere uygun bile olabilir, bir çizgi film olduğu halde. Elinde bu çizgi filmin bölümleri olan arkadaşlar varsa lütfen bana ulaşsın (zonbadi@hotmail.com)

tumblr dedi ki...

Bende bilirim bu çizgi filmi. Bende iz bırakan yapımlardandır mücadele eden çocuk