Cumartesi

PİLLİ BEBEK

Korku filmi görünümündeki bu ''PİLLİ BEBEK'', TRT'nin 1971-72 ve 73 yıllarında yayınladığı, kukla animasyon çocuk dizisinin kahramanıdır... Orjinal adı ise ''Torchy the Battery Boy''....(eskicizgifilmlerim.blogspot)7 yorum:

Adsız dedi ki...

Görüntüsü biraz korkunç olabilir. Fakat korku filmi değildi. Çok iyiydi pilli bebek. Televizyon tarihinin bizim ülkemizde ilk çocuk filmiydi diyebilirz. Akşam tv onunla açılırdı. Komşu çocuklar hep birlikte oturp izlerdik.
Zamanına göre çok iyi çekilmiş, çizilmemiş hareketli (veya pilli) kuklalar filmde oynatılmışlar. Robot gibi. Mesla pilli bebeğin bir kayığı var, içine biniyorlar, baya suda gidiyor. Hayal gücünü düşünün. Çok sevimliydi.

Roy Fokker dedi ki...

katil bebek çaki ye benziyor. :)

AlacatiButikOtel dedi ki...

Ahhh nihayet
Ablamla beraber seyrederdik. Ne kadar akranıma sorduysam da bir hatırlayana rastlayamamıştım. Demekki efsane gerçekmiş.
Çok sevindim. Eski bir dostu bulmuş gibi oldum.

Foto Model dedi ki...

Bende çok iyi hatırlıyorum.

Unknown dedi ki...

Tv nin ne zaman yayına başladığı konusunda eşimle bayağı bir tartıştık son darbeyi ben vurdum 1071 de ben pilli bebek izliyordum dedim o ne dedi kaldı araştırdım buldum sonunda harika bir duygu ve o zamanlar ben 2.5 yaşındaydım :)

cicos dedi ki...

çok iyi hafıza tebrikler :))

Alpcan DEMİR dedi ki...

Yorumunuzda bu çizgi filmi çok iyi hatırladığınızı söylemişsiniz ben reklamcılık bölümü öğrencisiyim bu çizgi filmden sonra bir reklam kuşağı giriyormuş burda hangi reklam oynatılıyordu bunu hatırlıyor musunuz acaba bu benim için çok önemli.