Perşembe

KAYIP DÜNYALAR

1989 yılında TRT'nin yayınladığı, muhteşem bir Fransız çizgi filmiydi. Çok etkileyici bir jenerik müziği vardı. Bir gezegenin katmanları arasında dolaşarak arzın merkezine, Arcadia kentine inmeye çalışan bir grup insanı anlatıyordu. Bu arada Arcadia kelimesi bende hep gizem uyandırmıştır... (eskicizgifilmlerim.blogspot.com)
https://www.youtube.com/watch?v=l1MKgstCkiQ

13 yorum:

Roy Fokker dedi ki...

Bu çizgifilmle ilgili çok birşey hatırlamam. Çok küçüktüm. Aklımda kalanlar sadece hayal meyal hatırlanan bazı görüntüler ve muhteşem bir Fransızca jenerik müziğidir. Bu çizgi film beni tedirgin ederdi, umutsuz bir havası vardı. Ama kabul etmeliyim ki, yıllar sonra internette görüntülerini bulduğumda define bulmuş gibi sevinmiştim. Nede olsa çocukluk anıları...

eski çizgi filmler dedi ki...

bulamadığım bir çok çizgi filmi burada buldum teşekkürler.

çizgi film dedi ki...

This has been a hit to young viewers due to it's hilarious theme and casting. The cowboy sure knows the right punchline and tags to deliver.

Maureen Grace dedi ki...

cool!

kamer dedi ki...

inananıyoruuumm çocukluğumun hazine değerindeki anılarından bu çizgi film. o kadar duygulandım ki ağlıyorum tüm çocukluğum aklıma geldi bir anda. annemle başlangıç ve bitiş müziğini televizyondan kasete çekmiştik unutulmayan anılar.. ekleyenin yüreğine sağlık.

ilknur dedi ki...

izlerken çok duygulandım.emeğine sağlık bunları bize izletme fırsatı sunduğun için,dilerdimki bizim çocuklarımızda bunları izlerken büyüsün.

Shadow Hunter dedi ki...

Melodisini hatırlıyorum

Quantum dedi ki...

TRT hep yaptığı gibi çok düzensiz yayınladı. Daha sonra 90'larda TRT 3'te yayınladı. Ama tamamlanmadan kaldırmıştı. Sonunu görememiştim.

BlackBishop dedi ki...

Bu güzel çizgi filmi ve daha nicelerini hatırlattığınız için emeği geçen herkese teşekkürler.

serkan dedi ki...

karakterlerini hayal meyal hatırlardım,melodisini bu yaşıma kadar mırıldanırdım sözlerini bilmesemde..2 türlü müziği vardı bi girişte birde korsanlar çıkınca korsanların söylediği.bence baş yapıt olmuş konusu ve müzikleriyle.hatta müziğini telefonuma yükledim ,arkadaşada gösterince oda kendi telefonuna yükleyip zil sesi yaptı:)

Emrullah Kaymaz dedi ki...

Spartakus and the Sun Beneath the Sea is a French animated serie orhinal ismi buymus

Unknown dedi ki...

Vay be bunu bulamam sanmıştım ama şok oldum. Bir sürü anı çocukluktan. Çok etkilenmiştim bu çizgi filmden. Teşekkürler.

Ozgur dedi ki...

Merhaba, bu çizgi film Türkiye'de satılıyor mu acaba? Fransızca ve İngilizce kutulu setlerini gördüm Amazon'da. Türkçe'sini satın alabileceğim bir yer var mı acaba? Çocukluğumun unutulmazları arasında, şimdi kendi çocuklarımla seyretmek istiyorum.